Zorza zdobywcą Pucharu Ligi!

W niedzielę miał miejsce ostatni akt kończącego się 27 sezonu Amatorskiej Ligii Piłki Nożnej w Tychach. Był nim mecz finałowy Pucharu Ligi, w którym zespół Zorzy pokonał Olimpię 8:1 (2:1). Bramki dla zwycięzcy zdobyli Konrad Jakubczyk (2), Bartłomiej Borkowski, Tomasz Cedro (2), Piotr Stefanek, Piotr Szewczyk oraz Michał Turowski. Dla Olimpii trafił Bartłomiej Conrad. Tym samym Zorza kończy sezon w podwójnej koronie. Przed meczem finałowym prezes podmiotu organizującego - TKKF Pionier - Marcin Orocz wraz z odpowiedzialnym za przygotowanie rozgrywek Tomaszem Ślusarczykiem wręczyli puchary za osiągnięcia ligowe. Tytuł mistrzowski - po raz pierwszy w swojej historii zdobyła Zorza - zespół, który jako jedyny nieprzerwanie występował w lidze od samego jej początku. Wicemistrzem została Olimpia a trzecie miejsce przypadło drużynie ABR. Zorza została też uhonorowana pucharem za najmniej straconych bramek (34) a Olimpia za najwięcej strzelonych (89). Puchar fair-play także przypadł Olimpii a jej zawodnik - Przemysław Jasiński z dorobkiem 22 bramek został po raz piąty w swojej karierze królem strzelców ALPN (włączając dwa tytuły w nieistniejącej już II lidze) wyprzedzając Konrada Jakubczyka z Zorzy (18 bramek). Podziękowanie otrzymał także kierownik obiektu przy ul. Edukacji - Bogdan Bersiński.

Wkrótce zamieszczona zostanie obszerniejsza foto-relacja z meczu finałowego na naszym profilu na fb a po niej plany na przyszłość w obliczu oficjalnej zapowiedzi zawieszenia rozgrywek od przyszłego sezonu.