Fortuna kołem się toczy

Ostatni weekend listopada przyniósł rekordową nawet jak na ALPN liczbę bramek. Stało się tak głównie za sprawą meczy zaległych rozegranych w sobotę. W obu wydawało się że ich losy będą się ważyć do ostatniej chwili bowiem do przerwy notowano w nich remisy. Najpierw Pampeluna nieoczekiwanie odrobiła straty w meczu z liderem i po 40 minutach było 2:2. Półtorej godziny później remisem 1:1 kończyła się pierwsza połowa meczu Olimpii z Future Team. Jednak w obu tych meczach po przerwie grała już tylko jedna ze stron stąd Pampeluna przegrała z Bailando 3:8 (2:2) a Olimpia z Future Team aż 1:8 (1:1). Jednak zwycięzcy tego drugiego meczu nie cieszyli się długo z wysokiego zwycięstwa bowiem dzień później ulegli drużynie ABR 1:13 (1:3). No cóż - raz na wozie, raz pod wozem. Olimpia za to powetowała sobie wysoką porażkę zdobywając w ostatnim meczu rundy 3 punkty po wygranej z Pampeluną 2:1 (0:1). Należy przy tym zwrócić uwagę że za wyjątkiem ABR wszystkie wymienione wcześniej drużyny grały po dwa mecze w ciągu dwóch dni. Zwycięstwem zakończyła się runda jesienna także dla urzędującego wciąż mistrza bowiem Fenomen pokonał Hard Plast 4:2 (2:1) i zakończył jesienne zmagania na trzecim miejscu. Wiceliderem pozostała Zorza pokonując Ajax 4:3 (2:0). W ciągu obu dni zdobyto zatem 48 bramek! Zwłaszcza bilans Future Team - 9 strzelonych i 14 straconych mógłby niejednej drużynie wystarczyć przynajmniej na trzy kolejki.

Układ tabeli dał już odpowiedź na pytanie które z drużyn zagrają rundę wstępną Pucharu Ligi w niedzielę 3 grudnia. Będą to zespoły ABR i Pampeluna. Tydzień później planowane są ćwierćfinały a 16/17 grudnia półfinały. Losowanie terminów meczy pucharowych i jednocześnie ostatnie w tym roku spotkanie kapitanów drużyn odbędzie się we wtorek 28 listopada o 17:10.