Liga nadrabia zaległości

W miniony weekend drużyny występujące w ALPN rozegrały tylko mecze zaległe. W pierwszym z nich drugie 40 minut przerwanego dwa tygodnie wcześniej meczu zagrały drużyny Ajaxu i Olimpii. Lepszy okazał się Ajax który wygrał 3:1 i tym samym cały mecz 5:2 (2:1). W kolejnym spotkaniu losy zwycięstwa ważyły się do ostatniej chwili a przypadło ono ostatecznie zespołowi Future Team, który pokonał Pampelunę 4:3 (1:1). W meczu na szczycie spotkały się drużyny Fenomena i Zorzy. Obie drużyny przed tym spotkaniem miały zerowy dorobek punktowy bowiem Zorza przegrała pierwsze spotkanie z Hard Plastem a Fenomen pomimo zwycięstwa nad ABR miał zaległe trzy punkty minusowe za incydent z poprzedniego sezonu. Tak więc walka pomiędzy głównymi faworytami do mistrzostwa rozpoczynała się z tego samego miejsca. Lepsi okazali się na starcie zawodnicy Zorzy którzy nadspodziewanie wysoko pokonali mistrza 6:1 (2:0). Zaległym pozostaje jeszcze tylko spotkanie Olimpii z Hard - Plastem.

W przyszłą sobotę za porozumieniem drużyn mecz Ajaxu z Future Team odbędzie się półtorej godziny wcześniej czyli o 18:00. Rezerwowa pozostaje zatem godzina 19:30. Po dwóch zwycięstwach na czele tabeli znajduje się obecnie zespół Bailando, któremu za tydzień na drodze do zdobycia kolejnych punktów stanie Pampeluna.