Pojedynek na szczycie dla Fenomena!

W najbardziej interesująco zapowiadającym się spotkaniu 5 kolejki ALPN, Fenomen pokonał Future Team 5:2 (1:1) pomimo, że od 48 minuty przegrywał 1:2. Mistrz zdołał jednak z nawiązką odrobić straty ale ostatnie 2 minuty grał w osłabieniu po czerwonej kartce jaką otrzymał jego zawodnik. Tym samym Fenomen znajduje się tuż za placami liderującej Olimpii, która wygrała 6:1 (2:0) choć dla rozgrywającego dobre spotkanie zespołu ABR był to chyba zbyt wysoki wymiar kary za popełnione błędy. Na trzecim miejscu znalazła się Zorza, która tylko zremisowała z Nafciarzami 2:2 (2:1). Ajax natomiast zameldował się na piątej pozycji pokonując Pampelune 5:0 (0:0) i dzięki temu zrównał się punktami z Future Team. Mecz Bailando z Hard Plastem został przełożony za porozumieniem drużyn na listopad.

W całej kolejce strzelono zatem 23 bramki a sędziowie pokazali 7 żółtych i 1 czerwoną kartkę. W klasyfikacji strzelców na półmetku rundy liderem jest ubiegłoroczny król strzelców czyli Przemysław Jasiński z Olimpii który w meczu z ABR zaliczył hattricka i ma na koncie już 6 bramek. W klasyfikacji fair-play na czele znajduje się drużyna Nafciarzy która jak do tej pory była karana tylko czterokrotnie żółtymi kartkami.

Najbliższe mecze rozegrane zostaną w niedzielę 30 października. Będą to tylko cztery spotkania w ramach 6 kolejki bowiem mecz Ajaxu z ABR został już rozegrany awansem 2 października.